science
علمي و آموزشي

زماني كه فرآيند نگارش مقاله به اتمام مي‌رسد بسياري از پژوهشگران چنين تلقي مي‌كنند كه كار تا حدود ۸۰ يا ۹۰ درصد به اتمام رسيده است؛ اما اين تفكر اشتباه است. بايد بگوييم وقتي كه نگارش مقاله به اتمام مي‌رسد در خوشبينانه ترين حالت ۵۰ درصد از كار چاپ مقاله به اتمام رسيده است. بخش دوم كار يك مقاله علمي، پذيرش و چاپ مقاله است. بسياري از پژوهشگراني كه تجربه زيادي در حيطه پذيرش و چاپ مقاله ندارند و حتي برخي پژهشگران باتجربه‌تر نيز سوالات بسياري درباره فورمت و شكل و محتواي نامه پذيرش دارند. در اين مطلب كه با عنوان نامه پذيرش مقاله و سوالات متداول پژوهشگران درباره آن شده سعي خواهيم كرد به متداولترين سوالات پژوهشگران پاسخ دهيم و به خوانندگان اين مطلب نيز توصيه مي‌كنيم اگر علاوه بر سوالات ذكر شده، سوال ديگري دارند به صورت كامنت در زير همين مطلب آن را براي ما ارسال نمايند تا بتوانيم پاسخ مناسب را ارايه دهيم.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۴:۳۸ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

اگر شما هم دانشجو باشيد حتماً مي‌دانيد كه اين روزها شرط موفقيت در بيشتر آزمون‌ها به خصوص آزمون دكتري تخصصي داشتن يك رزومه قوي و خوب ظاهر شدن در مصاحبه است. البته اين شرايط در بيشتر كشورها وجود دارد و شرط پذيرش در دانشگاه‌ها به خصوص در دوره دكتري به نظر اساتيد مصاحبه شونده بستگي دارد. بنابراين شما بايد هم از ديد كمي بتوانيد نمره بالايي را در مصاحبه كسب كنيد و هم از ديد كيفي بتوانيد تاثير مثبتي بر ديدگاه اساتيد مصاحبه شونده برجاي بگذاريد. در اينجا درباره تاثير چاپ كتاب در مصاحبه دكتري نكاتي را توضيح خواهيم داد.

تجربه افرادي كه در مصاحبه دكتري شركت كرده‌اند نشان مي‌دهد كه اگرچه از مجموع ۴۰ امتياز مصاحبه دكتري تنها ۴ نمره به تاليف يا ترجمه كتاب اختصاص دارد اما در واقع بايد به تاثيرات غيرمستقيم آن نيز اشاره كرد. هم اكنون هر مقاله بين ۱ تا ۷ امتياز در مصاحبه دكتري دارد و كتاب ۴ امتياز. اما از سوي ديگر بسياري از اساتيد نگارش و چاپ كتاب را سندي مي‌دانند مبني بر اينكه دانشجوي مورد نظر كيفيت بالايي دارند. به خصوص در سال‌هاي اخير كه چاپ مقالات توسط موسسات افزايش يافته است، بسياري از اساتيد مصاحبه كننده مي‌دانند كه مقالات دانشجويان معمولاً كيفيت بالايي ندارد و اعتماد خود را به مقالات از دست داده‌اند.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۵۹:۵۸ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

موسسه چاپ كتاب نارون آماده چاپ كتاب شعر و داستان متقاضيان عزيز مي‌باشد. بسياري از افراد با استفاده از ذوق و قريجه و استعداد در سرودن شعر يا نوشتن رمان و داستان حتي داستان‌هاي كوتاه و اخذ بازخوردهاي مثبت از اطرافيان آن‌ها را برآن مي‌دارد كه آثار خود را از طريق مجاري قانوني به چاپ برسانند. واقعيت اين است كه چاپ آثار هنري مزيت‌هاي گوناگوني دارد. اولين مزيت آن است كه افراد با چاپ اشعار خود مالكيت مادي و معنوي خود را به آن اثر احراز مي‌دارند. بارها ديده شده است كه برخي افراد سودجود با به دست آوردن آثار هنري فرد ديگر اقدام به چاپ آن‌ها به نام خود مي‌كنند كه بدين سبب حاصل تلاش سال‌هاي متمادي شخص ديگر را تصاحب مي‌كنند. دومين مزيت چاپ آثار هنري آن است كه افراد بسياري با ديدن آن‌ها مي‌توانند بازخوردهاي بسيار دقيق و تخصي را به نگارنده ارائه كنند كه مي‌تواند در بالا رفتن كيفيت اين آثار بسيار كمك كننده باشد. سومين امتياز چاپ آثار هنري، كسب شهرت و شناخته شدن است. يقيناً وقتي شعري سروده مي‌شود صرفاً خود شاعر و يا در بهترين حالت چند تن از اطرافيان با اشعار آشنا مي‌شوند و به آن‌ها گوش مي‌دهند. در صورتي‌كه اگر اين آثار چاپ شود و مورد پذيرش و تاييد مخاطبان قرار گيرد، شهرت و معروفيت فرد مولف بيشتر از پيش خواهد بود. اين مزيت‌ها و ده‌ها مزيت ديگر باعث مي‌شود كه چاپ آثار هنري اهميت و ارزش بيشتري پيدا كند.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۹:۳۶ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

نتيجه ماه‌ها و شايد سالها زحمت يك پژوهشگر زماني به بار مي‌نشيند و حاصل مي‌دهد كه وي بتواند مقاله خود را در يك مجله معتبر علمي چاپ نمايد. بدين قرار، پذيرش و چاپ مقاله يك فرآيند بسيار با اهميت و حساسي است. بارها در مطالب آموزشي (ورود به صفحه آموزشها) همين وب سايت در مورد شرايط و ضوابط مختلف پذيرش و چاپ مقاله صحبت نموده‌ايم و پژوهشگران را از جوانب مختلف و حساس آن مطلع كرده‌ايم. با اين حال، برخي از پژوهشگران به دلايلي اين امكان را ندارند كه مقاله نگارش شده خود را به مجلات علمي ارسال نمايند و پيگيري‌هاي لازم را انجام دهند. مركز پژوهشي اوج دانش برحسب اين نياز پژوهشگران و با همكاري جمعي از پژوهشگران زبده و با رزومه در رشته‌هاي مختلف توانسته است اين عزيزان را در فرآيند پذيرش و چاپ مقاله ياري دهد. پذيرش و چاپ فوري مقاله در مجلات بين المللي يكي از ارزنده‌ترين خدمات اين مركز پژوهشي مي‌باشد و به واسطه آن توانسته‌ايم مقالات بسيار زيادي را از كشور عزيزمان در مجلات مختلف دنيا به مرحله پذيرش و چاپ برسانيم. چاپ سريع مقاله در مجلات بين المللي فرآيندي تخصصي است كه براي انجام آن مهارتهاي بسيار زيادي بايد درگير شود. در زير به برخي از اقدامات اين فرآيند اشاره مي‌شود

سايت پذيرش مقاله و چاپ مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۴۲:۳۳ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

هرچقدر وارد جزييات مهم ارسال مقاله به مجله مي‌شويم، درمي‌يابيم كه اين كار برخلاف آنچه كه برخي از افراد مي‌گويند كار ساده‌اي نيست و نيازمند دقت و توجه بسيار زيادي است. از لحظه‌اي كه يك مقاله شروع به نگارش مي‌شود تا لحظه پاياني آن يعني انتشار و چاپ مقاله بدون شك شما درگير يك فرآيند بسيار علمي و تخصصي خواهيد شد كه كوچكترين اشتباه در هر مرحله احتمالاً شما را با مشكلات جدي در فرآيند چاپ و پذيرش مقاله مواجه سازد. فارغ از فرآيند نگارش متن اصلي، مقاله بخش‌هاي ديگري نيز دارد كه بارها و بارها اشتباهات بسياري در آن ديده‌ايم؛ اين بخش، بخش معرفي پژوهشگران و ذكر وابستگي‌هاي سازماني آنها (affiliation) در ابتداي مقاله است. در اين مطلب قصد داريم به ذكر ۳ اشتباه رايج پژوهشگران در ذكر مشخصات فردي در مقاله مي‌پردازيم

سايت پذيرش مقاله و چاپ مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ دى ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۴۷:۳۸ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

كمتر مقاله‌اي را مي‌توانيد پيدا كنيد كه بعد از نگارش و چاپ آن تنها يك نام بر روي مقاله وجود داشته باشد. اغلب مقالات نگارش شده معمولاً متشكل از دو يا چند نويسنده هستند كه با همكاري يكديگر نگارش مقاله را انجام داده‌اند. اما برخي اوقات پژوهشگران با توجه به حجم گسترده جمع آوري اطلاعات و تحليل آنها به همكاران بيشتري احتياج پيدا مي‌كنند. سوال بسياري از اين پژوهشگران مي‌تواند آن باشد كه آيا محدوديتي براي تعداد نويسندگان مقاله وجود دارد؟ در اين مطلب به طرح پاسخ نسبت به اين سوال خواهيم پرداخت

سايت پذيرش مقاله و چاپ مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۳۵:۱۷ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

موسسه ايران تحقيق از زمان شكل گيري خود اقدام به تهيه بسته‌هاي آموزشي و پروتكل‌هاي مداخله براي روانشناسان و مشاوران كرده است. يكي از بسته‌هايي كه تهيه آن توسط تعداد بالايي از كاربران سايت مطرح شده بود پكيج آموزش اصول فرزندپروري بود. با توجه به اين درخواست، سه تن از همكاران موسسه ايران تحقيق با مدرك دكتري روانشناسي اقدام به گردآوري جديدترين مطالب مربوط به فرزندپروري نمودند و پس از ترجمه و ويراستاري، آن را در قالب پكيج حاضر تدوين نمودند. به جرات مي‌توان گفت كه پكيج آموزش اصول فرزندپروري مي‌تواند مورد استفاده تمامي والدين و حتي افراد شاغل در حوزه آموزش و پرورش باشد.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۴:۳۳ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

استخراج كتاب از پايان نامه يكي از خدمات موسسه چاپ كتاب نارون پاب است. در استخراج كتاب از پايان نامه بايد محتواي پايان نامه در قالب يك كتاب منسجم تدوين شود. براي استخراج كتاب از پايان نامه دو روش كلي وجود دارد كه هر كدام در مواردي كاربرد دارد. براي رشته‌هاي علوم انساني عموماً فصل دو يا پيشينه پژوهش به عنوان كتاب استخراج مي‌شود. البته در بيشتر اوقات نياز به افزايش حجم و كيفيت محتواي اين بخش وجود دارد تا بتوان آن را در قالب كتاب چاپ كرد. در روش دوم نيز كه عموماً در رشته‌هاي فني به كار مي‌رود، كل پايان نامه به كتاب تبديل مي‌شود.

يكي از مواردي كه در استخراج كتاب از پايان نامه بايد دقت كرد اين است كه تنها بخش‌هاي جذاب پايان نامه به عنوان كتاب چاپ شود. مواردي از قبيل مرور متون يا مواد و روش كار اگرچه در يك پژوهش علمي داراي اهيمت زيادي هستند اما خواننده كتاب معمولاً تمايلي به مطالعه چنين بخش‌هاي يك كتاب ندارد. بنابراين مهارت فردي كه كتاب را استخراج مي‌كند در تعيين كيفيت كتاب نهايي اهميت بسياري دارد.

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۳:۳۴ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

مقاله پر استناد مقاله‌اي است كه از سوي مقالات ديگر بارها مورد استفاده قرار گرفته است و از آن به عنوان رفرنس استفاده شده است. در اين مطلب قصد داريم به معرفي ده مقاله پراستناد روانپزشكي از سال ۲۰۰۶ تاكنون بپردازيم. اين رده‌بندي را پايگاه گوگل اسكولار بر اساس تعداد استنادهاي صورت گرفته از مقالات ارايه داده است.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۲:۲۷ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

طرح پژوهشي يا research design به نقشه يا روالي گفته مي‌شود كه محقق آن را براي خود ترسيم مي‌نمايد تا از آغاز تا انتهاي پژوهش تمامي فعاليت‌هاي خود را بر اساس آن انجام دهد. اين كار دقيقاً مانند نقشه كشي ساختمان است. مهندس معمار نقشه يك ساختمان را ترسيم مي‌كند و سپس بر اساس آن نقشه به ساخت بنا مي‌پردازد. داشتن يك طرح و نقشه پژوهشي كافي نيست و حتماً فرد بايد در انتخاب آن دقت لازم را انجام دهد تا داده‌‌هاي دقيقي را بدست اورد. همانند بسياري از بناهاي ساختماني كه بر اساس نقشه ساخته مي‌شوند اما بعد از گذشت حتي ۲ يا ۳ روز مشكلات در خانه بروز مي‌كند. هرچند براي ساخت آن طرح و نقشه‌ موجود بوده اما نقشه دقيق و شفاف نبوده و جزييات آن دچار مشكل بوده است.

 سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۱:۲۶ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 45
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 2754
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب